سیستان نگاه نیوز – وزارت کار و خارجه در حال پیگیری وضعیت ماهی‌گیران ربوده شده است

۲۴ آبان ۱۳۹۶ خبری

ربیعی :

وزارت کار و خارجه در حال پیگیری وضعیت ماهی‌گیران ربوده شده است

گروه معادن
– وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: وزارت کار و دستگاه دیپلماسی در حال پیگیری وضعیت ماهی‌گیران ربوده شده است.

وزارت کار و خارجه در حال پیگیری وضعیت ماهی‌گیران ربوده شده است

 

به گزارش سیستان نگاه نیوز، علی ربیعی درباره ربوده شدن ماهی‌گیران ایرانی توسط دزدان دریایی سومالی، گفت: بخشی از این اتفاقات ناشی از عدم آشنایی ماهی‌گیران ما با آب‌ها است، آنان به سمتی می‌روند که دچار مسئله می‌شوند.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: رسیدگی به این مسئله توسط وزارت کار و دستگاه دیپلماسی در حال پیگیری است.

وی در خصوص پیشگیری از حوادث در پالایشگا‌ها یادآور شد: موضوع آتش سوزی اخیر را بررسی کردیم؛ این‌بار تجهیزات نقصی نداشته‌اند بلکه شیوه اقدام و عمل اشتباهاتی را داشته است، یعنی کار به نوعی صورت گرفته که گاز تجمع کند و حادثه بیافریند.

ربیعی تاکید کرد: طبق بررسی‌های ما، حادثه مذکور بر اثر اختلالات ناشی از دستگاه‌ها و تجیهزات نبوده و متأسفانه عدم مهارت پیمان‌کاران این‌بار حادثه آفریده است.

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از بروز حوادث در معادن، بازرسی‌ها آغاز شده است، ادامه داد: برای این که دیگر شاهد حوادث ناگوار نباشیم طرحی را که به نام “یورت” شناخته می‌شود آغاز کرده‌ایم و در ارتباط با پالایشگاه‌ها، تونل‌های مترو و معادن طرح ” H.S.E” به طور جدی پیگیری خواهیم کرد.

هدف از طرح ایمنی، بهداشت و محیط زیست یا طرح و برنامه HSE تشریح و تبیین کلیه فعالیت های تاثیر گذار بر ایمنی، بهداشت و محیط زیست جهت پیشگیری از بروز حوادث جانی، خسارات مالی، بیماری های شغلی جهت همکاران، کارفرما ، کارگر و کلیه افراد ذینفع و ایجاد آسیبهای زیست محیطی و بهبود عملکرد HSE در صنعت می باشد. این طرح به عنوان مبنایی برای سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت می باشد.

وزیر کار در ادامه افزود: به برخی از معادن مهلت‌های قانونی برای تعطیلی داده شده و به برخی دیگر وام‌هایی را پرداخت کرده‌ایم تا تجهیزات خود را کامل کنند.

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳

کد مطلب: ۴۱۲۷۹

 

مرجع : خبرگزاری ایلنا

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم