سیستان نگاه نیوز – تعطیلی شرکت فولاد میبد و بی­کاری ۳۰۰ کارگر

۲۳ آبان ۱۳۹۶ خبری

تعطیلی شرکت فولاد میبد و بی­کاری ۳۰۰ کارگر

گروه صنایع معدنی
>فولاد
– شرکت فولاد میبد در مرداد ۹۶ به تعطیلی کشیده شده و حدود ۳۰۰ نفر از پرسنل این شرکت بیکار می­شوند.

تعطیلی شرکت فولاد میبد و بی­کاری 300 کارگر

 

به گزارش سیستان نگاه نیوز، شرکت فولاد میبد، از سال ۸۸ بعد از سال­ها فعالیت، اعلام ورشکستی می­کند و تعطیل می­شود و حدود ۴۰۰ نفر از کارمندان این شرکت بیکار می­شوند. اما این شرکت در تاریخ ۲۲ بهمن سال گذشته(۱۳۹۵) بعد از ۷ سال با تبلیغات رسانه­ای و مصاحبه­ی فرماندار و صاحب شرکت شروع به کار می­کند و نیروهای مورد نیاز خود را می­گیرد.

این بار شرکت فولاد طولی نمی­کشد و در ظرف کمتر از یک سال در مرداد ۹۶ به تعطیلی کشیده می­شود و حدود ۳۰۰ نفر از پرسنل این شرکت در حالی که تمامی نیروها بدون بیمه ­ی بیکاری و فقط با دریافت ۲ ماه حقوق اولیه ­ی­ خود، بیکار می­شوند. این در حالی است که نیروهای این شرکت با وعده و وعید مسئولین فولاد و حمایت فرمانداری شغل قبلی خود را رها کردند و کارمند این شرکت شدند.

اکنون کارگران و پرسنل این شرکت با عدم دریافت حقوق در وضع بسیار بد مالی به سر می­برند. با وجود این که کاگران از ارگان­های مختلف، از جمله فرمانداری، استانداری و نسیستان نگاهده­ی مجلس و .. پیگیری کردند ولی نتواستند حقوق خود را استیفا کنند. کارگران، از مسئولین کشوری و استانی عاجزانه تقاضا دارند؛ مشکلشان را پیگیری کنند؛ شاید مرهمی باشد بر زخم آن­ها.

به نقل از کارشناسان، این شرکت با هزینه­ی بسیار بالا راه­­اندازی شده و دارای ظرفیت مناسب، برای تولید فولاد می­باشد. با بهره­­گیری درست و مدیریت صحیح امکان احیای این شرکت است و توانایی این را دارد نیروه­های پرسنلی خود را تا ۱۰۰۰-۱۵۰۰ نفر گسترش دهد؛ ولی به دلیل مدیریت ضعیف این شرکت کمتر از یک سال به تعطیلی کشیده می­شود و تمامی نیروهای ان بیکار می­شوند.

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۱

کد مطلب: ۴۱۲۴۹

 

مرجع : تهران پرس

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم