سیستان نگاه – خودکشی اقتصادی با واردات۴۵۲۰۷۷۷دلاری آدامس/ امارات متحده عربی صدرنشین جدول واردکنندگان

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ خبری

به گزارش سیستان نگاه، باورش سخت است اما واقعیت دارد همین آدامس هایی که صبح تا شب در دهانمان می چرخد تا کام مان را شیرین نگه دارد توانسته اند به لطف تبلیغات شرکت های خارجی میهمان ناخوانده کیف و جیب خیلی از ما ایرانی ها شوند و سهم قابل توجهی در خروج ارز از کشور داشته باشند.
آدامس هایی که با اشکال و برندهای مختلف و البته با قیمت‌های پایین تر و ظاهر مناسبی که دارند، توانسته اند گوی سبقت را بربایند و مشتریان بیشتری را به خود جلب کنند.
در همین راستا سال گذشته در ۳۴ محموله از کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی، هنگ کنگ، سوئیس، ایتالیا، ویتنام، فدراسیون روسیه محصول آدامس از نوع بدون قند و پوشیده از قند و شکر به ارزش ۱۵۴/۱۴۷/۸۷۱/۱۲۰ ریال وارد کشور شود که ارزش دلاری آن نیز ۴/۵۲۰/۷۷۷ دلار می باشد.
 


بر اساس آمارها امارات متحده عربی، ترکیه، فدراسیون روسیه، ویتنام، ایتالیا، سوئیس و هنگ کنگ به ترتیب بیشترین و کمترین واردات به کشور را داشته اند.

طاهره سخت باز یکی از فعالان این صنعت در ایران در گفت وگو با یکی از رسانه با بیان اینکه مصرف روزانه آدامس کشور ۱۵ تن است، گفته بود: در حال حاضر بازار آدامس کشور به دو بخش آدامس‌های قندی و غیرقندی تقسیم شده که در بخش قندی، سهم تولید داخل ۷۰ درصد و در بخش غیرقندی ۵۰ درصد است.

 

به گفته وی قاچاق آدامس به معضل اصلی برای تولید این محصول در کشور تبدیل شده است و در حال حاضر سالانه حجم بسیار زیادی آدامس از ترکیه و از طریق مرزهای استان‌های آذربایجان غربی و شرقی وارد کشور می‌شود که قیمت این آدامس‌ها نیز بسیار نازل است و همین باعث می‌شود رقابت تولید داخل با این آدامس‌های قاچاق دشوار شود.

 

انتهای پیام/

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم