سیستان نگاه – برطرف کردن مشکل فاضلاب زاهدان نیازمند ۳۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

۲۲ دی ۱۳۹۶ خبری

به گزارش خبرنگار سیستان نگاه، علیرضا قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیستان نگاه، در پاسخ به گزارش منتشر شده سیستان نگاه درباره بوی نامطبوع در خیابان “شهیدبهشتی” زاهدان اظهار داشت: شبکه فاضلاب زاهدان با حدود ۷۰۰کیلومتر شبکه فرعی و ۱۱۰ کیلومتر اصلی طراحی شده است که از این میزان ۸۵ کیلومتر شبکه اصلی و ۲۰۰ کیلومتر از شبکه اصلی اجرایی شده است.
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب‌وفاضلاب سیستان وبلوچستان افزود: تصفیه‌خانه مدول یک با ظرفیت ۴۵هزار مترمکعب در شبانه‌روز وارد مدار شده و در حال بهره‌برداری است که تقریباً جمعیتی حدود ۳۵۰هزارنفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
وی ادامه داد: در حال‌حاضر جمعیت بهره‌مند از این سیستم حدود ۲۴هزار نفر است ولی در کلانشهر زاهدان باید شبکه فرعی برای برخورداری همه مردم اجرایی شود که به منظور اتمام کل طرح مبلغی معادل ۳هزارو۸۰۰میلیارد ریال اعتبار لازم است.
قاسمی اضافه کرد: با وجود نیاز به این مبلغ، باید اعلام کرد که اعتبارات سالیانه ما کمتر از ۶۰میلیارد ریال است که آن هم فقط حدود ۲۰درصد معادل دوازده میلیارد ریال تخصیص یافته است که قطعاً با این حجم پایین اعتبارات نمی توان مشکل همه شهر زاهدان را برطرف کرد.
وی خاطرنشان کرد: با اولویت بندی‌های صورت گرفته در طول هر سال تنها موفق به اجرای بخش کوچکی از سیستم فاضلاب شهری می‌شویم که افزایش اعتبار و نگاه ویژه به این امر می‌تواند راه‌گشا و برطرف کننده مشکل مردم باشد.
وی بیان کرد: منطقه ای که در گزارش خبرگزاری سیستان نگاه نسبت به بیرونروی فاضلاب شهری به آن اشاره شده نیز جزو اولویت‌های اجرای سیستم فاضلاب است که در صورت تامین اعتبار، در سریع‌ترین زمان کار اجرای آن انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: آنچه که در یکی از میلان‌های خیابان شهیدبهشتی زاهدان رخ داده ناشی از جاری شدن روان‌آب‌های سطحی و فاضلاب منازل به داخل کوچه است که کانال‌ آب‌های سطحی نیز در اختیار شهرداری‌ها قرار دارد.
به گزارش سیستان نگاه، در تاریخ هجدهم دی‌ماه جاری خبرنگار سیستان نگاه در گزارشی تحت عنوان” بوی نامطبوع نفس اهالی خیابان شهید بهشتی زاهدان را گرفت” مشکل ورود فاضلاب و بیرون زدگی لجن از داخل کانال را منتشر کرد.
انتهای پیام/

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم