سیستان نگاه – اولتیماتوم وزارت کار به صندوق بازنشستگی

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ خبری

به گزارش سیستان نگاه به نقل از فارس، احمد میدری گفت: صورت مسئله واگذاری بنگاه های زیان آور و خروج از بنگاه داری برای وزارت تعاون مشخص است، تنها باید روش های رسیدن به هدف را مشخص کرد؛ ضمن اینکه باید ساختار مشخصی برای خروج از بنگاه داری در صندوق‌های بازنشستگی تابعه ایجاد کرد تا بر اساس این ساختار مشخص، بنگاه‌ها واگذار و خروج از بنگاه داری اتفاق افتد.

وی گفت: از آذرماه ۹۶ که کمیته ساماندهی بنگاه‌های اقتصادی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شکل گرفته تمام اختیارات هیات امنای صندوق های بازنشستگی در این حوزه به کمیته مذکور واگذار شده است و بر همین اساس معتقدیم که همه واگذاری‌ها باید از این کانال و از این طریق انجام شود.

وی افزود: اگر صندوق‌های بازنشستگی و وزارت تعاون در حوزه واگذاری و خروج از بنگاه داری اقدام لازم و مناسبی را انجام ندهند قطعاً با توجه به سیاست‌های دولت، سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد وارد عمل شده و نسبت به واگذاری بنگاه ها اقدام خواهند کرد به همین دلیل ممکن است سرمایه‌های در اختیار صندوق‌ها که برای این صندوق ها ارزش فراوانی دارد دچار خسارت شود و به ارزش واقعی و درست خود واگذار نشود.

میدری اظهار داشت: برای صندوق‌های بازنشستگی حفظ ارزش دارایی ها که همان سرمایه‌های بازنشستگان است اهمیت فراوانی دارد به همین دلیل خروج از بنگاه داری باید با حساسیت و دقت ویژه‌ای انجام شود.

میدری تصریح کرد: امانتداری صراحت و شفافیت در زمینه واگذاری بنگاه های اقتصادی صندوق های بازنشستگی در اولویت سیاست های این وزارتخانه است.

انتهای پیام/

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم