سیستان نگاه – اخلالگران نظم عمومی به حبس از سه ماه تا يک سال محکوم می شوند/۷۴ ضربه شلاق در انتظار مخلان آسايش و آرامش عمومی

۲۳ اسفند ۱۳۹۶ خبری

رئیس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهرستان زاهدان با اشاره به ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی گفت: افرادی که در شب چهارشنبه سوری موجب اخلال نظم و آسايش و آرامش عمومی شود به حبس از سه ماه تا يک سال و تا ۷۴ضربه شلاق محكوم خواهند شد.

حسین نجفی در گفت و گو با خبرنگار سیستان نگاه در خصوص برخورد با اخلالگران نظم و آرامش عمومی در شب چهارشنبه سوری اظهار کرد: مطابق ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی سال ۷۵ بخش تعزيرات اين گونه اقدام های غيرقانونی جرم شناخته شده است.
وی گفت: مطابق اين ماده قانونی هركس با هياهو و جنجال يا حركات غيرمتعارف يا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسايش و آرامش عمومی شود به حبس از سه ماه تا يک سال و تا ۷۴ضربه شلاق محكوم خواهد شد.
رئیس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهرستان زاهدان با بیان اینکه فروش مواد محترقه جرم است، افزود: البته باید در رابطه با مواد محترقه و منفجره قائل به تفکیک شویم زیرا بعضی از مواد محترقه و منفجره هستند که غیر مجاز به شمار می روند.
وی تصریح کرد: بر اساس تبصره ماده ۱۲ قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات سلاح سال ۸۹ در این خصوص خرید و حمل مواد محترقه غیر مجاز که برای جشن ها و مراسمات استفاده می شود مستوجب جزای نقدی است؛ البته مواد محترقه ای هم وجود دارد که دارای مجوز از وزارت دفاع بوده و حتی کارخانه های ایرانی آنها را می سازند.
وی با بیان اینکه منظور از مواد محترقه آن دسته از مواد غیرمجاز و قاچاق است، ادامه داد: اگر عنوان قاچاق هم به خرید و فروش اضاف شود افراد موجب جزای نقدی و هم حبس می شوند زیرا مطابق قانون قاچاق کالا و ارز این مورد قاچاق کالای ممنوعه حساب می شود.
نجفی در خصوص اشخاصی که به اموال دولتی آسیب وارد می کنند، خاطر نشان کرد: مجازات این افراد اگر باعث تخریب وسایل و تاسیسات مورد استفاده عمومی شود مطابق ماده ۶۸۷ قانون مجازات اسلامی سال ۷۵ به حبس از سه تا ده سال محکوم خواهد شد؛ همچنین بر اساس تبصره ‌یک در صورتی که اعمال مذکور به منظور اخلال در نظم و امنیت جامعه و مقابله با حکومت اسلامی باشد مجازات محارب را خواهد داشت‌.

انتهای پیام/

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم